FC Viikinkien kesäleirit

Koulujen päätyttyä alkavat FC Viikinkien perinteiset kesäleirit. Ensimmäinen leiri järjestetään 7.–11.6. ja toinen heti seuraavalla viikolla 14.–18.6.

Leirit on tarkoitettu 7–13-vuotiaille  (2014–2008 syntyneet) tytöille ja pojille. Leiri on liikuntapainotteinen, jossa jalkapallo on pääteemana. Lapsella ei kuitenkaan tarvitse olla aikaisempaa futistaustaa, leirillä pelaajat jaetaan lähtötason mukaan, joten kaikki futiksesta kiinnostuneet ovat tervetulleita. Leirit pidetään Vuosaaressa, pääpaikkana on Viikkarien kotipesä Heteniityllä.

Leiripäivät on maanantaista perjantaihin kello 9–15, mutta ohjaajia on paikalla kello 8–16. Päivässä pidetään kahdet harjoitukset sekä tarjoillaan maukas lounas ja välipala. Leirien päävastuulliset ohjaajat ovat seuran kokopäiväisiä seuravalmentajia seuran valmennuspäällikköä myöten, joten ohjauksen taso on korkealuokkaista.FC Viikinkien kesäleiri on monille lapsille koko kesän kohokohta.

Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan nettisivuilta fcviikingit.fi