Sjökullalla juhlittiin hienossa säässä

Vuosaari-Seuran omistaman Sjökullan torpan 10-vuotisjuhlaa vietettiin torpalla sunnuntaina 21.5. Paikalla oli runsaasti juhlaväkeä. Seura tarjosi kakkukahvit ja tilaisuudessa oli monenlaista ohjelmaa, kuten torpan historian kertaamista, tietovisailua sekä laulua. Kuva: Kari Mod

Vuosaari-Seuran omistaman Sjökullan torpan 10-vuotisjuhlaa vietettiin torpalla sunnuntaina 21.5. Paikalla oli runsaasti juhlaväkeä. Seura tarjosi kakkukahvit ja tilaisuudessa oli monenlaista ohjelmaa, kuten torpan historian kertaamista, tietovisailua sekä laulua. Kuva: Kari Mod

Vuosaaren Vuokko valittiin

Sjökullan juhlien yhteydessä palkittiin myös Vuosaaren Vuokko. Tittelin sai tällä kertaa Vuosaari-Seuran aktiivinen toimija Anna-Maija Virta (oikealla), jolle kunniakirjan ojensi Vuosaari-Seuran puheenjohtaja Nina Ruuttu (vasemmalla). Kuva: Matti Pöhö

Sjökullan juhlien yhteydessä palkittiin myös Vuosaaren Vuokko. Tittelin sai tällä kertaa Vuosaari-Seuran aktiivinen toimija Anna-Maija Virta (oikealla), jolle kunniakirjan ojensi Vuosaari-Seuran puheenjohtaja Nina Ruuttu (vasemmalla). Kuva: Matti Pöhö